Het ministerie van Economische zaken heeft een studie uitgevoerd naar de kosten voor offshore windenergie. Uit het onderzoek bleek dat het ruim 5 mrd euro gaat kosten.
Minister Henk Kamp heeft het onderzoek vervolgens naar de tweede kamer doorgestuurd. Het Centrale planbureau stelt aan de hand hiervan dat de baten van windenergie weinig zullen opleveren. Bij deze vorm en alle andere vormen van duurzame energie word er ook gekeken naar de CO2 uitstoot, en dit effect zou nihil zijn.
Minister Kamp zegt dat het rapport van het Centrale planbureau op een vergissing berust. Hij denkt dat de kosten voor windenergie minder zullen worden en in de toekomst wel geld zal opleveren en over een tijd juist 4,2 mrd euro zal worden bespaard. De drie locatie’s die eerder werden toegewezen voor de offshore windenergie zullen hieraan bijdragen.