Na veel protesten van omwonenden is er besloten dat er voor het Windpark Fryslan 250 MW aan windmolens op het IJsselmeer zullen worden geplaatst. Friese provinciale staten heeft verder akkoord gegeven om in totaal 530,5 MW te zullen plaatsen in 2020.
Hoewel het akkoord is gegeven moet er nog worden bekeken waar het aantal windmolens komen te staan in de Friese provincie. Er word voorts eerst een onderzoek van Fryslan Foar de Wyn ( Friesland voor de Wind ) afgewacht. Het resterende 280 MW word aan vaste land geplaatst.
Friesland zal in de komende zes jaar een capaciteit van 6000 MW aan windenergie te gaan plaatsen, deze maatregel zorgt ervoor dat Friesland bijdraagt aan de besluiten in het Energieakkoord.